Morda bi bilo lahko le tukaj drugače, boljše. Krepko tiskani stavčni člen pretvori v odvisnik: Ob večji vzdržljivosti bi dosegli vrh gore. Če bi bili bolj vzdržljivi, bi dosegli vrh gore.
šele na 3. strani se je pojavila prva napaka. V povedi - Včeraj mi je mama kupila zelen dežnik. - je besedica mi predmet v 3. sklonu ( Komu ali čemu je kupila? Meni/naglasna oblika - mi/naslonska oblika osebnega zaimka).
Tudi druga stran je odlična, vse možne točke. Kako je to mogoče? -------------------------------------------------------- ----------------- Nadaljevanje sledi:)
Na tej strani je tisto znanje, ki ga ves čas iščem pri vas! Kjer je volja, tam je pot. --------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- S klikom na fotografijo se ti poveča tako, da lahko vse preberete:)
Bravo, T.T. :) -----------------------------------------------------
Kaj je zagovor? Inštitut za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU Iskanje po Slovarju slovenskega knjižnega jezika zagovor (87) 1. zagóvor -a m (ọ̑) govor, izjava, s katerim se kdo ali kaj zagovarja, zagovori: a) zagovor je trajal eno uro; pripraviti se na zagovor; zagovor pred sodiščem; imeti pravico do zagovora / povedati kaj v zagovor koga / napisati, sestaviti zagovor / izpodbijati zagovor / pravni zagovor / zagovor obtoženca b) zagovor dela, naloge pred komisijo; zagovor disertacije c) po ljudskem verovanju: zdraviti z zagovori; zagovor bolnika, otekline; zagovor zoper kačji pik / izgovarjati zagovor ● knjiž. napisati zagovor kratek sestavek za knjižnim besedilom, ki govori o njem in njegovem piscu ♪
Srednji vek ( srednjeveško ljudsko slovstvo, pismenstvo) 1550-1615 reformacija/protestantizem in protireformacija Primož Trubar, Sebastijan Krelj, Jurij Dalmatin, Adam Bohorič, Tomaž Hren, Janez Čandek) 1615-1672 obdobje slovstvenega zastoja 1672-1768 barok Janez Svetokriški, Škofjeloška procesija (prvo ohranjeno besedilo slovenske igre) --------------------------------------------------------